


| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Hold Current | 2.5 mA |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max) | 2.5 mA |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 700 mV |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 65 A |
| Rated Repetitive Off-State Voltage VDRM | 600 V |
| On-State Voltage | 1.3 V |
| On-State Current | 8 A |
Stock: 1511
Distributors
pcbx
Unit Price$0.72221
Ext.Price$0.72221
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.72221 | $0.72221 |
| 10 | $0.66151 | $6.61510 |
| 25 | $0.60591 | $15.14775 |
| 50 | $0.55498 | $27.74900 |
| 100 | $0.49728 | $49.72800 |
| 300 | $0.44558 | $133.67400 |
| 500 | $0.39925 | $199.62500 |
| 1000 | $0.37783 | $377.83000 |
| 3000 | $0.35756 | $1072.68000 |
| 5000 | $0.33839 | $1691.95000 |
